Kártérítési botrány miatt távozik egy miniszter Elefántcsontparton

Elefántcsontpart, Abidzsán – Lemondott az afrikai integrációért felelős miniszter. A lemondást Alassane Ouattara elfogadta. A francia AFP hírügynökség forrásai szerint a távozó miniszternek köze volt egy 2006-os mérgező anyag katasztrófához, ezért távozott a posztjáról.

Az elnöki palota szűkszavúan tudatta, hogy Adama Bictogo távozik posztjáról. Bictogo volt az afrikai integrációért felelős miniszter és a nyugat-afrikai államok közvetítője is a Mali-ügyben. A hírügynökségi jelentések szerint a lemondás mögött egy 2006-os mérgező anyag katasztrófa áll. Elnökségi és rendőrségi forrásokra hivatkozva az AFP és a Párizsban kiadott Jeune Afrique hetilap is arról ír, hogy Bictogo az egyik gyanúsítottja a 2006-os katasztrófa utáni kártérítési botránynak. Hat éve augusztusban mérgező anyag öntötte el Abidzsán egyik negyedét, a szennyezésnek több mint hatezer áldozat volt. A rendőrségi iratok szerint az áldozatok kártérítésére szánt több mint hétmillió euró mások között Bictogo zsebében kötött ki. A lemondás valódi okaira rálátó forrást idézve az AFP azt írja, hogy Bictogo azért távozik, hogy megvédhesse magát a bíróság előtt.

Your IP: 3.238.114.5
Today: Mar 28, 2024