French (Fr)Hungarian (formal)English (United Kingdom)
Kártérítési botrány miatt távozik egy miniszter Elefántcsontparton
Egyesület - Hírek
There are no translations available.

Elefántcsontpart, Abidzsán – Lemondott az afrikai integrációért felelős miniszter. A lemondást Alassane Ouattara elfogadta. A francia AFP hírügynökség forrásai szerint a távozó miniszternek köze volt egy 2006-os mérgező anyag katasztrófához, ezért távozott a posztjáról.

 

Az elnöki palota szűkszavúan tudatta, hogy Adama Bictogo távozik posztjáról. Bictogo volt az afrikai integrációért felelős miniszter és a nyugat-afrikai államok közvetítője is a Mali-ügyben. A hírügynökségi jelentések szerint a lemondás mögött egy 2006-os mérgező anyag katasztrófa áll. Elnökségi és rendőrségi forrásokra hivatkozva az AFP és a Párizsban kiadott Jeune Afrique hetilap is arról ír, hogy Bictogo az egyik gyanúsítottja a 2006-os katasztrófa utáni kártérítési botránynak. Hat éve augusztusban mérgező anyag öntötte el Abidzsán egyik negyedét, a szennyezésnek több mint hatezer áldozat volt. A rendőrségi iratok szerint az áldozatok kártérítésére szánt több mint hétmillió euró mások között Bictogo zsebében kötött ki. A lemondás valódi okaira rálátó forrást idézve az AFP azt írja, hogy Bictogo azért távozik, hogy megvédhesse magát a bíróság előtt.

 

Események


jelenleg nincs új esemény

Facebook

Partnereink

ahu

ahu


ahu

Hírlevél

 

hirlevel_kocka

 

Látogató számláló

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday223
mod_vvisit_counterYesterday262
mod_vvisit_counterThis week1759
mod_vvisit_counterLast week2153
mod_vvisit_counterThis month6427
mod_vvisit_counterLast month10887
mod_vvisit_counterAll days551681

Online (20 minutes ago): 5
Your IP: 3.85.80.239
,
Today: Jan 21, 2022
Visitors CounterSzomáliai-Magyar Egyesület