Szemet-szemért Líbiában

Líbia, Tripoli – Harcok robbantak ki a hadsereg és egy törzsi milícia között Líbia dél-keleti, sivatagos régiójában. A hadsereg azt jelentette, hogy két ember meghalt és 15-en megsebesültek Kufrában.

A hadsereg szóvivője azt mondta, hogy egy tibu férfit gyilkoltak meg a városban, a holttestet az utcán találták meg az áldozat társai. A tibuk a hadsereg katonáit vádolták a gyilkossággal és megtámadták az egyik bázisukat. A bankokat és az iskolákat pedig bezárták. Kufrát bekerítették a tibu törzs harcosai. Senki sem hagyhatta el a várost. A térségben egyre gyakoribbak az etnikai összecsapások. Februárban a központi kormánynak katonákat kellett küldeni a térségbe, hogy helyre állítsák a rendet. A tibu „fekete” törzs, tagjai elszórtan élnek Líbia, Csád, Szudán és Niger sivatagos régiójában. A gyakori fegyveres konfliktusok egyik oka, hogy a különböző felkelő milíciák rengeteg fegyvert zsákmányoltak a Kadahfi ellenes felkelés idején. A különböző törzsek, komoly tűzerőre tettek szert és nem engedelmeskednek a központi kormánynak.

mod_vvisit_counterLast week1968

Your IP: 3.21.248.47