French (Fr)Hungarian (formal)English (United Kingdom)
Szemet-szemért Líbiában
Egyesület - Hírek
There are no translations available.

Líbia, Tripoli – Harcok robbantak ki a hadsereg és egy törzsi milícia között Líbia dél-keleti, sivatagos régiójában. A hadsereg azt jelentette, hogy két ember meghalt és 15-en megsebesültek Kufrában.

 

A hadsereg szóvivője azt mondta, hogy egy tibu férfit gyilkoltak meg a városban, a holttestet az utcán találták meg az áldozat társai. A tibuk a hadsereg katonáit vádolták a gyilkossággal és megtámadták az egyik bázisukat. A bankokat és az iskolákat pedig bezárták. Kufrát bekerítették a tibu törzs harcosai. Senki sem hagyhatta el a várost. A térségben egyre gyakoribbak az etnikai összecsapások. Februárban a központi kormánynak katonákat kellett küldeni a térségbe, hogy helyre állítsák a rendet. A tibu „fekete” törzs, tagjai elszórtan élnek Líbia, Csád, Szudán és Niger sivatagos régiójában. A gyakori fegyveres konfliktusok egyik oka, hogy a különböző felkelő milíciák rengeteg fegyvert zsákmányoltak a Kadahfi ellenes felkelés idején. A különböző törzsek, komoly tűzerőre tettek szert és nem engedelmeskednek a központi kormánynak.

 

Események


jelenleg nincs új esemény

Facebook

Partnereink

ahu

ahu


ahu

Hírlevél

 

hirlevel_kocka

 

Látogató számláló

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday226
mod_vvisit_counterYesterday262
mod_vvisit_counterThis week1762
mod_vvisit_counterLast week2153
mod_vvisit_counterThis month6430
mod_vvisit_counterLast month10887
mod_vvisit_counterAll days551684

Online (20 minutes ago): 6
Your IP: 3.85.80.239
,
Today: Jan 21, 2022
Visitors CounterSzomáliai-Magyar Egyesület