Eladó a malawi Air Force 1

Malawi, Lilongwe – A pénzhiánnyal küszködő malawi kormány bejelentette, hogy eladja az elnök számára fenntartott repülőgépet. Az „Air Force 1-t” még Bingu wa Mutharika elnök használta, aki nemrég szívrohamban meghalt. A vásárlás egyébként komoly felháborodást váltott ki a koldusszegány Malawiban. Joyce Banda elnökasszony személyesen jelentette be, hogy utasítást adott az elnöki különgép eladására. A malawi vezetés 13,3 millió dollárét árulja a repülőgépet és a befolyó összeget a gazdaság talpra állítására szeretné felhasználni. Banda elnökasszony elmondta, hogy neki és a kormánynak nincs szüksége a repülőgépre és továbbra sem érti, hogy elődje miért ragaszkodott a beszerzéséhez.

Banda Mutharika halála után került az elnöki székbe. Hatalomra kerülése óta, szakítva elődje politikájával, számos gazdasági reformot indított, hogy visszaszerezze a donor országok bizalmát. Ha nagy pénzt nem is hoz, de politikailag mindenképpen „jó pontnak” számít, hogy csökkenteni kívánja a kormány kiadásait, megválik például a Mutharika elnök idején beszerzett luxus kocsiktól..

mod_vvisit_counterThis week2025
mod_vvisit_counterLast week1968