Mi, mennyi, miért? – a szenegáli elnök félig titkos vagyonbevallása

Szenegál, Dakar – Zavarba ejtő az új szenegáli elnök vagyonnyilatkozata. Egyrészt mert nem nyilvános, másrészt a benne lévő adatok miatt. Erre a megállapításra jutottak a szenegáli internetes kiadványok, azt követően, hogy Macky Sall az Alkotmánytanácsnak leadta az összesítést.

Választóit is alaposan meglepte az áprilisban megválasztott elnök azzal, hogy nem tette nyilvánossá a vagyonnyilatkozatát. Macky Sall a kampányban ugyanis átláthatóságot és őszinteséget ígért. Ehhez képest a helyi véleményformálók szerint kevés, hogy csak az Alkotmánytanácsnak adta le vagyonbevallását.

Persze ez a testület sem teljesen zárt, hiszen több információ is kiszivárgott Macky Sall vagyonáról. Ezek alapján a szenegáli sajtó nagyon gazdag embernek tartja az új elnököt. Nemcsak Szenegálban vannak házai, hanem az Egyesült Államokban és Kanadában is. Az ingatlanok mellett van egy 35 autóból áll flottája, és hét különböző bankszámlája. Azt egyelőre nem tudni, hogy ezek a számlák melyik bankoknál vannak, mint ahogy azt sem lehet tudni, hogy mekkora ezeknek az egyenlege, mennyi készpénze van az elnöknek.

Your IP: 184.72.135.210
Today: Mar 28, 2024