French (Fr)Hungarian (formal)English (United Kingdom)
 Bekamerázták Marrakes híres piacterét
Egyesület - Hírek
Il n'y a pas de traductions disponibles

Marokkó, Marrakes – A biztonsági erők mindenről tudni fognak, ami Marrakes híres főterén ebben a szezonban történik. A Jamaa el Fna-ra térfigyelő kamerarendszert telepítettek. A cél egyértelmű: meg kell akadályozni a tavalyihoz hasonló merénylet megismétlődését.

 

Hatalmas tér a Jamaa el Fna, ide minden turista eljön, aki Marrakesben jár. Több mint egymillióan fordulnak meg itt évente, hogy megnézzék a kígyóbűvölőket, meghallgassák a legszebb mór meséket, vagy egy szép hennafestéssel térjenek haza.

Tavaly április végén egy robbantásos merényletben 17 haltak meg a téren. Egy újabb merénylet megelőzése érdekében a hatóságok most 38 térfigyelő kamerát szereltek fel a 20 ezer négyzetméteres téren. Így a tervek szerint nem lesz olyan pontja a területnek, amelyet ne tudnának ellenőrizni a hatóságok. A kamerarendszert egészíti ki az a húszfős rendőrségi alakulat, amely állandón jelen lesz a téren.

A Jamaa el Fna a világöröksége része, a tavaly itt elkövetett robbantásos merénylet miatt jelentősen visszaesett a turizmus, főleg a franciák és a spanyolok hagyták ki Marrakest és Marokkót.

 

Események


jelenleg nincs új esemény

Facebook

Partnereink

ahu

ahu


ahu

Hírlevél

 

hirlevel_kocka

 

Látogató számláló

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday3
mod_vvisit_counterYesterday362
mod_vvisit_counterThis week365
mod_vvisit_counterLast week2236
mod_vvisit_counterThis month1351
mod_vvisit_counterLast month12726
mod_vvisit_counterAll days759156

Online (20 minutes ago): 2
Your IP: 3.233.219.103
,
Today: Jui 05, 2023
Visitors CounterSzomáliai-Magyar Egyesület