Kiszabadult a spanyol túsz Nigériában-az ár ismeretlen

Nigéria, Spanyolország - Az 58 éves dr.Jose Manuel Machimbarrena- t a hétvégén engedték szabadon Enugu államban, Nigéria délnyugati részén. A spanyol orvost április 4- én rabolták el ismeretlen fegyveresek.

Ezen a vidéken nem különösebben aktív a Boko Haram iszlamista szervezet, így valószínűleg az emberrablásnak elsősorban nem politikai, hanem anyagi oka lehetett.

Erre utalt a spanyol külügyminiszter is, aki megköszönte a nigériai hatóságoknak a közreműködést. Arról nem tett említést a spanyol diplomácia vezetője, hogy fizettek-e váltságdíjat az 58 éves spanyol orvosért, aki a hétvégén szabadult ki az emberrablók fogságából Nigériában.

Your IP: 3.94.150.98
Today: Mar 28, 2024