A Kony kampány mérlege

Uganda, Budapest - 204 ország, 3,590,051 felajánlás, 104.506.332 néző és rengeteg kétely… A Guardian szerint a Kony kampányhoz kapcsolódó „Cover the Night” elnevezésű figyelemfelkeltő akcióban összességében jóval kevesebben vettek részt, mint azt a szervezők remélték. Igaz, az Invisible Children nevű szervezethez folyamatosan érkeznek a terepen készített fotók, videók és beszámolók, amelyeknek a feldolgozása még eltart egy ideig. Ugyanakkor a kampánynak máris számos ellenzője akadt. Victor Ochen, az Avinet (African Youth Initiative Network) alapítója szerint az Invisible Children kampánya inkább kártékony és negatív, mint pozitív. „Azok, akik elszenvedték Kony terrorját, nem azt akarják, hogy Konyt híressé tegyék. Ők csak újra szeretnék kezdeni…” Az ugandai konfliktus által sújtott Lirában született Ochen úgy véli, a szervezők néha jobban aggódnak a videók, mint a konfliktus áldozatai miatt. Ochen a dátumválasztást sem nagyon érti. „Hát nem tudják a szervezők, hogy 2005. április 20-án történ az egyik legvéresebb LRA mészárlás, amikor több mint 300 ember halt meg Atiakban?”- ad hangot kételyeinek Ochen. „A másik probléma a katonai beavatkozás sürgetése. A harcosok között ártatlan, erőszakkal elhurcolt családtagjaink is ott vannak. Tehát ha megtámadják Kony csapatát, sok ember meg fog halni, és a mieink is közöttük lesznek!”

A kampány kimenetele tehát egyelőre kétséges, az első cikkek, beszámolók inkább kételyekről szólnak, mint sikerekről tesznek tanúbizonyságot. A helyzetnek az sem kedvez, hogy a kampány egyik vezéralakját, Jason Russellt őrizetbe vették San Diegóban, mert egy szál alsóneműben rohangált a városban. Egyelőre nem értik Russel különös „kirohanását”.

Your IP: 18.221.53.209
Today: Avr 19, 2024