Nem adják ki Szaif Kadhafit, hazájában akarják elítélni

Líbia, Tripoli – Szaif Kadhafit Líbiában fogják elítélni, az új kormányzat nem adja ki a diktátor fiát a Nemzetközi Büntetőbíróságnak, jelentette be a líbiai igazságügyi miniszter. Ali Achour közölte azt is, hogy a következő napokban Tripoliba szállítják a Kadhafi fit.

Szigorú titok övezi, hogy hol tartják fogva a diktátor fiát. Szaif Kadhafit valahol Zintan környékén felkelők őrzik. Az igazságügyi miniszter bejelentése szerint várhatóan a jövő héten viszik a fővárosba, Tripoliba. Ali Achour tagadja, hogy Szaifot bántalmaznák a börtönben. A héten, ahogy itt az AfriPORT-on is beszámoltunk róla, olyan jelentés látott napvilágot, amely szerint Szaif Kadhafit embertelen körülmények között tartják fogva, bántalmazták és fájdalmai vannak, mert nem kezelik a fogfájását. Az líbiai igazságügyi miniszter közölte azt is, hogy nincs szándék arra, hogy kiadják Szaif Kadhafit a hágai Nemzetközi Büntetőbíróságnak. Ali Achour megerősítette, hogy a volt diktátor elfogott fiát Líbiában akarják elítélni korrupció és erőszak miatt. Korábban megkérdőjeleződött, hogy Líbiában tisztességes eljárásban lesz-e része Szaif Kadhafinak. Ha bűnösnek találják, a tripoli ítélet halál is lehet, míg Hágában legfeljebb életfogytiglant kaphat.

Your IP: 18.220.187.178
Today: Avr 28, 2024