Villámlátogatást tett az amerikai külügyminiszter helyettes Szomáliában
Szomália, Mogadishu – Szomáliában járt Johnnie Carson az USA afrikai ügyekért felelős külügyminiszter helyettese, aki Mogadishuban találkozott Sheik Sharif Ahmed szomáliai elnökkel és az átmeneti kormány több miniszterével is. A villámlátogatás után Carson Kenyába utazott, ahol elismerően nyilatkozott a jelenlegi szomáliai vezetés eddig végzett munkájáról. Augusztusban jár le a szomáliai átmeneti kormány mandátuma, amelynek két fontos feladata van még hátra, mielőtt távozik a hatalomból. Elsősorban elnökválasztást kell szerveznie és új alkotmányt kell írnia.

Johnnie Carson amerikai külügyminiszter helyettes Nairobiban azt mondta, hogy utazási korlátozások fognak bevezetni azok ellen a személyek ellen Szomáliában, akik megpróbálják megakadályozni a két folyamat beteljesülését és emellett a bankszámláikat is zárolni fogják. Carson azt is elmondta, hogy a szankciókat a jelenlegi szomáliai átmeneti kormány tagjaira és az elnökre is kiterjesztik, ha nem teljesítik kötelezettségeiket a megadott határidőre. A külügyminiszter helyettes azt is elmondta, csak akkor nyitják újra a szomáliai nagykövetségüket, ha a biztonsági helyzet ezt lehetővé teszi. Addig is folyamatosan figyelemmel követik az eseményeket az országban.

Your IP: 54.87.17.177
Today: márc. 28, 2024