French (Fr)Hungarian (formal)English (United Kingdom)
Villámlátogatást tett az amerikai külügyminiszter helyettes Szomáliában
Egyesület - Hírek
Szomália, Mogadishu – Szomáliában járt Johnnie Carson az USA afrikai ügyekért felelős külügyminiszter helyettese, aki Mogadishuban találkozott Sheik Sharif Ahmed szomáliai elnökkel és az átmeneti kormány több miniszterével is. A villámlátogatás után Carson Kenyába utazott, ahol elismerően nyilatkozott a jelenlegi szomáliai vezetés eddig végzett munkájáról. Augusztusban jár le a szomáliai átmeneti kormány mandátuma, amelynek két fontos feladata van még hátra, mielőtt távozik a hatalomból. Elsősorban elnökválasztást kell szerveznie és új alkotmányt kell írnia.

Johnnie Carson amerikai külügyminiszter helyettes Nairobiban azt mondta, hogy utazási korlátozások fognak bevezetni azok ellen a személyek ellen Szomáliában, akik megpróbálják megakadályozni a két folyamat beteljesülését és emellett a bankszámláikat is zárolni fogják. Carson azt is elmondta, hogy a szankciókat a jelenlegi szomáliai átmeneti kormány tagjaira és az elnökre is kiterjesztik, ha nem teljesítik kötelezettségeiket a megadott határidőre. A külügyminiszter helyettes azt is elmondta, csak akkor nyitják újra a szomáliai nagykövetségüket, ha a biztonsági helyzet ezt lehetővé teszi. Addig is folyamatosan figyelemmel követik az eseményeket az országban.

 

Események


jelenleg nincs új esemény

Facebook

Partnereink

ahu

ahu


ahu

Hírlevél

 

hirlevel_kocka

 

Látogató számláló

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday35
mod_vvisit_counterYesterday488
mod_vvisit_counterThis week2225
mod_vvisit_counterLast week2565
mod_vvisit_counterThis month8095
mod_vvisit_counterLast month13969
mod_vvisit_counterAll days903503

Online (20 minutes ago): 17
Your IP: 3.238.116.201
,
Today: júl. 19, 2024
Visitors CounterSzomáliai-Magyar Egyesület