Szabad választásra készül Líbia, kis bizonytalanságokkal
Líbia, Tripoli – Rendkívüli érdeklődés övezi a líbiai választást. Ezt bizonyítja, hogy a jelöltek száma négyezernél is több, és az is, hogy csaknem 3 millió líbiai iratkozott fel a választási névjegyzékbe.

A napokban zárult a képviselőjelölti ás a választói jelentkezési határidő is. A Kadhafi rezsim utáni első szavazás valamikor júniusban lesz, ezt jelentette be a választási bizottság. Hivatalosan június 19-ére írták ki az Alkotmányozó Nemzetgyűlési voksolást, ám a testület szerint ez még csúszhat, annak függvényében, hogy minden előkészülettel végeznek az időpontig. Ilyen hátralévő feladat a választási eszközök, urnák, szavazófülkék kiszállítása az ország területén, illetve a választási bizottsági tagok, megfigyelők kiképzése. Ha mindezzel időben elkészülnek, június 19-én választhat Líbia, ha nem, akkor egy későbbi időpontban.

Az észak-afrikai országban 1969, vagyis Kadhafi hatalomra jutása óta nem rendeztek választást, amit a diktátor egyébként be is tiltott.

Your IP: 3.145.163.58
Today: ápr. 19, 2024