French (Fr)Hungarian (formal)English (United Kingdom)
 Szabad választásra készül Líbia, kis bizonytalanságokkal
Egyesület - Hírek
There are no translations available.

Líbia, Tripoli – Rendkívüli érdeklődés övezi a líbiai választást. Ezt bizonyítja, hogy a jelöltek száma négyezernél is több, és az is, hogy csaknem 3 millió líbiai iratkozott fel a választási névjegyzékbe.

 

A napokban zárult a képviselőjelölti ás a választói jelentkezési határidő is. A Kadhafi rezsim utáni első szavazás valamikor júniusban lesz, ezt jelentette be a választási bizottság. Hivatalosan június 19-ére írták ki az Alkotmányozó Nemzetgyűlési voksolást, ám a testület szerint ez még csúszhat, annak függvényében, hogy minden előkészülettel végeznek az időpontig. Ilyen hátralévő feladat a választási eszközök, urnák, szavazófülkék kiszállítása az ország területén, illetve a választási bizottsági tagok, megfigyelők kiképzése. Ha mindezzel időben elkészülnek, június 19-én választhat Líbia, ha nem, akkor egy későbbi időpontban.

Az észak-afrikai országban 1969, vagyis Kadhafi hatalomra jutása óta nem rendeztek választást, amit a diktátor egyébként be is tiltott.

 

Események


jelenleg nincs új esemény

Facebook

Partnereink

ahu

ahu


ahu

Hírlevél

 

hirlevel_kocka

 

Látogató számláló

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday242
mod_vvisit_counterYesterday262
mod_vvisit_counterThis week1778
mod_vvisit_counterLast week2153
mod_vvisit_counterThis month6446
mod_vvisit_counterLast month10887
mod_vvisit_counterAll days551700

Online (20 minutes ago): 8
Your IP: 3.85.80.239
,
Today: Jan 21, 2022
Visitors CounterSzomáliai-Magyar Egyesület