Kell egy kis áramszünet? - nem, mégis rendszeres Zimbabwében
Zimbabwe, Harare – Állandósulnak az áramszünetek a tél közeledtével. Az állami energiaszolgáltató képtelen kielégíteni a megnövekedett igényeket, új erőművek építésére pedig nincs pénz.

Egyre gyakrabban válik felesleges eszközzé a villanykapcsoló Zimbabwében. Hiába kapcsolgatják, nincs áram. De nem csak az üzemekben, a lakossági fogyasztóknak sem tudják biztosítani a szükséges áram mennyiséget. A tél közeledtével pedig egyre nagyobb lesz az igény. Az áramkimaradások miatt gyakorlatilag padlóra kerülhet az ipar, a kereskedelem és a mezőgazdaság is. Számítások szerint nagyjából 900 megawattra lenne szükség, hogy biztonságosan ki tudjanak szolgálni miden fogyasztót. Ez egy új, korszerű erőmű megépítésével, illetve egy már meglévő bővítésével kivitelezhető lenne, csakhogy egy fillérje sincs erre Zimbabwének. A kormány közben azzal próbálkozik, hogy adómentessé tette az energiatakarékos izzók importját, ez viszont nem akkora tétel az energiafogyasztásban, hogy érezhető javulást eredményezne.

Your IP: 3.238.198.167
Today: márc. 29, 2024