French (Fr)Hungarian (formal)English (United Kingdom)
Kell egy kis áramszünet? - nem, mégis rendszeres Zimbabwében
Egyesület - Hírek
There are no translations available.

Zimbabwe, Harare – Állandósulnak az áramszünetek a tél közeledtével. Az állami energiaszolgáltató képtelen kielégíteni a megnövekedett igényeket, új erőművek építésére pedig nincs pénz.

 

Egyre gyakrabban válik felesleges eszközzé a villanykapcsoló Zimbabwében. Hiába kapcsolgatják, nincs áram. De nem csak az üzemekben, a lakossági fogyasztóknak sem tudják biztosítani a szükséges áram mennyiséget. A tél közeledtével pedig egyre nagyobb lesz az igény. Az áramkimaradások miatt gyakorlatilag padlóra kerülhet az ipar, a kereskedelem és a mezőgazdaság is. Számítások szerint nagyjából 900 megawattra lenne szükség, hogy biztonságosan ki tudjanak szolgálni miden fogyasztót. Ez egy új, korszerű erőmű megépítésével, illetve egy már meglévő bővítésével kivitelezhető lenne, csakhogy egy fillérje sincs erre Zimbabwének. A kormány közben azzal próbálkozik, hogy adómentessé tette az energiatakarékos izzók importját, ez viszont nem akkora tétel az energiafogyasztásban, hogy érezhető javulást eredményezne.

 

Események


jelenleg nincs új esemény

Facebook

Partnereink

ahu

ahu


ahu

Hírlevél

 

hirlevel_kocka

 

Látogató számláló

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday171
mod_vvisit_counterYesterday567
mod_vvisit_counterThis week1617
mod_vvisit_counterLast week3063
mod_vvisit_counterThis month3482
mod_vvisit_counterLast month10433
mod_vvisit_counterAll days537849

Online (20 minutes ago): 8
Your IP: 54.198.139.112
,
Today: Dec 08, 2021
Visitors CounterSzomáliai-Magyar Egyesület