Ott lesz május elseje-Tunéziában
Tunézia, Tunisz – Két tüntetéssel készülnek május elsejére Tunéziában. Két érdekvédelmi szövetség hosszas egyeztetés után, ugyanazon helyen, de egymást követően vonul fel. A demonstrációkat a Bourguiba sugárúton tartják. Korábban a kormány egy törvénnyel megtiltotta Tunisz legforgalmasabb útján a megmozdulásokat, ezt a rendelkezést azonban néhány hete visszavonták.

A Tunéziai Munkások Uniójának május elseje nemcsak a munka ünnepe. A szervezet ezen a napon ünnepli születésnapját, mégpedig az elsőt. A szövetséget éppen egy év hozták létre, a változó Tunézia új érdekképviseleteként. Ünnepségüket a Bourguiba sugárútra jelentették be. Így tett a Tunéziai Munka Egyesület is. A két szervezet hosszas egyeztetések után állapodott meg abban, hogyan osztják meg a helyszínt egymás között. A rendőrség felhívta figyelmüket, hogy a felvonulásaikkal nem akadályozhatják feleslegesen a forgalmat, illetve a környékbeli kereskedők munkáját sem. A hatalmat gyakorló mérsékelt iszlamista erők korábban megpróbálták kitiltani a Tunisz központjából a tüntetőket, ám meghátráltak és néhány hete újra engedélyezték a tömeggyűlések szervezését a Bouguiba sugárútra. Mindkét tüntetésen nagyszámú rendőrségi alakulat lesz, hivatalos közlés szerint azért, hogy a fenntartsák a biztonságot. Az eseményeken várhatóan az iszlámosítás ellen, és munkahelyteremtés mellett foglalnak majd állást a szónokok.

Your IP: 18.118.12.101
Today: ápr. 19, 2024