French (Fr)Hungarian (formal)English (United Kingdom)
Ott lesz május elseje-Tunéziában
Egyesület - Hírek
There are no translations available.

Tunézia, Tunisz – Két tüntetéssel készülnek május elsejére Tunéziában. Két érdekvédelmi szövetség hosszas egyeztetés után, ugyanazon helyen, de egymást követően vonul fel. A demonstrációkat a Bourguiba sugárúton tartják. Korábban a kormány egy törvénnyel megtiltotta Tunisz legforgalmasabb útján a megmozdulásokat, ezt a rendelkezést azonban néhány hete visszavonták.

 

A Tunéziai Munkások Uniójának május elseje nemcsak a munka ünnepe. A szervezet ezen a napon ünnepli születésnapját, mégpedig az elsőt. A szövetséget éppen egy év hozták létre, a változó Tunézia új érdekképviseleteként. Ünnepségüket a Bourguiba sugárútra jelentették be. Így tett a Tunéziai Munka Egyesület is. A két szervezet hosszas egyeztetések után állapodott meg abban, hogyan osztják meg a helyszínt egymás között. A rendőrség felhívta figyelmüket, hogy a felvonulásaikkal nem akadályozhatják feleslegesen a forgalmat, illetve a környékbeli kereskedők munkáját sem. A hatalmat gyakorló mérsékelt iszlamista erők korábban megpróbálták kitiltani a Tunisz központjából a tüntetőket, ám meghátráltak és néhány hete újra engedélyezték a tömeggyűlések szervezését a Bouguiba sugárútra. Mindkét tüntetésen nagyszámú rendőrségi alakulat lesz, hivatalos közlés szerint azért, hogy a fenntartsák a biztonságot. Az eseményeken várhatóan az iszlámosítás ellen, és munkahelyteremtés mellett foglalnak majd állást a szónokok.

 

Események


jelenleg nincs új esemény

Facebook

Partnereink

ahu

ahu


ahu

Hírlevél

 

hirlevel_kocka

 

Látogató számláló

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday184
mod_vvisit_counterYesterday567
mod_vvisit_counterThis week1630
mod_vvisit_counterLast week3063
mod_vvisit_counterThis month3495
mod_vvisit_counterLast month10433
mod_vvisit_counterAll days537862

Online (20 minutes ago): 13
Your IP: 54.198.139.112
,
Today: Dec 08, 2021
Visitors CounterSzomáliai-Magyar Egyesület