Nincs alku- Gambia, segélyek, emberi jogok
Gambia, Banjul – Segélyekkel nem vehető meg Gambia, hogy engedélyezze a melegek házasságát. Ezt az államfő közölte a parlamentben, ahol az ülésen megjelent Nagy-Britannia és az Egyesült Államok nagykövete is.

Ha segélyt akarnak nekünk adni, és azt szabják feltételül, hogy engedélyezzük az azonos neműek házasságát, akkor felejtsék el. Nincs szükségünk az adományukra, mert amíg én leszek az elnök, ilyesmi nem következhet be- mondta Gambia elnöke. Világos üzenet volt ez a parlament ülésén részt vevő brit és amerikai nagykövetnek. A két ország ugyanis a segélyek feltételéül szabja, hogy a homoszexuálisok jogait is tartsák tiszteletben. (Igaz, az azonos nemű párok házasságának engedélyezését nem kérik) Gambiában éppen két hete vettek őrizetbe tizenöt embert, akiket azzal gyanúsítanak, hogy homoszexuálisok és nyilvános helyen kihívóan, illetlenül viselkedtek.

Your IP: 54.156.48.192
Today: márc. 29, 2024