Öt halott fél mázsa elefántcsontért Kenyában
Kenya, Nairobi – A kenyai vadőrök orvvadászokra csaptak le az ország északi régiójában. Kenyában komoly problémát jelentenek az orvvadászok, akik elsősorban elefántokat ejtenek el, hogy csontjaikat és agyarukat jó pénzért eladják a feketepiacon.

A kenyai parkőrök Wast Pkot Countyba csaptak le az orvvadászokra. A hatóságok azt jelentették, hogy a parkőrök öt fegyveres vadorzóval végeztek, akik elefántokra vadásztak. A tűzharcban egy orvvadásznak sikerült elmenekülnie. A parkőrök közül ketten megsebesültek a több mint 40 percig tartó tűzpárbajban. Az akció után, a parkőrök 50kg elefántagyarat találtak az orvvadászoknál. Kenyában 1989-óta tilos elefántokra vadászni és kereskedni a csontjaikkal.

Your IP: 18.223.205.61
Today: ápr. 18, 2024