French (Fr)Hungarian (formal)English (United Kingdom)
Brit- mauritiusi megállapodás a kalózkodás elleni közös harcról
Egyesület - Hírek
Nagy Britannia, London - A jövőben a Royal Navy csatahajói Mauritiusra szállíthatják az elfogott szomáliai kalózokat, akiket ott bíróság elé állítanak."Ez nagy előrelépés a kalózkodás elleni küzdelemben!"- hangsúlyozta Cameron brit miniszterelnök. Nagy Britanniának már van hasonló megállapodása Tanzániával és a Seychelles szigetekkel.

 

 

A kalózkodás az Indiai óceánon hatalmas károkat okoz a nemzetközi hajózásnak. Tavaly a kár értékét 5,6 milliárd dollárra becsülték! A kalózok többnyire szomáliaiak, akik Szomália partjaitól akár 2000 kilométerre is lecsapnak a kereskedelmi hajókra. Ha sikerül a kalóztámadás, akkor az elfogott utasokat és a személyzetet túszként kezelik. Gyakran borzalmasan bánnak velük, hogy ezzel is ösztönözzék a hajó tulajdonosát: fizesse ki a hatalmas váltságdíjat! A kalózok ellen nemzetközi flotta küzd: a Royal Navy mellett több más európai uniós állam is csatahajókat küldött a térségbe éppúgy, mint az Egyesült Államok, Oroszország, Kina vagy Japán ...
 

Események


jelenleg nincs új esemény

Facebook

Partnereink

ahu

ahu


ahu

Hírlevél

 

hirlevel_kocka

 

Látogató számláló

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday85
mod_vvisit_counterYesterday488
mod_vvisit_counterThis week2275
mod_vvisit_counterLast week2565
mod_vvisit_counterThis month8145
mod_vvisit_counterLast month13969
mod_vvisit_counterAll days903553

Online (20 minutes ago): 17
Your IP: 3.238.116.201
,
Today: júl. 19, 2024
Visitors CounterSzomáliai-Magyar Egyesület