French (Fr)Hungarian (formal)English (United Kingdom)
 2 millió gyermekélet menthető meg az új hasmenés- és tüdőgyulladás elleni oltóanyagokkal
Egyesület - Hírek
Egyesült Államok, New York - Az UNICEF az új gyógyszerek sürgős alkalmazását szorgalmazza a szubszaharai és a dél-ázsiai országokban ahol a legmagasabb az öt év alatti halálozási ráta.

75 dél-ázsiai és afrikai államról van szó. A hasmenés és tüdőgyulladás miatt bekövetkező gyermek halálesetek 90 százalékát ezekben az országokban regisztrálják. Anthony Lake, az UNICEF igazgatója szerint ezen a helyzeten lehet változtatni. Rendelkezésre állnak ugyanis azok az új, hatásos oltóanyagok, amelyekkel a baj megelőzhető. Tehát meg kell szervezni a gyógyszerek eljuttatását és, ami nehezebb feladat, az oltási kampányokat is. Ha ez egészségügyi felvilágosítással, az ivóvíz minőségének fokozott ellenőrzésével is együtt jár a dél-ázsiai és a szubszaharai régióban évente kétmillió gyermek élete menthető meg – állítja az UNICEF igazgatója.


  

Események


jelenleg nincs új esemény

Facebook

Partnereink

ahu

ahu


ahu

Hírlevél

 

hirlevel_kocka

 

Látogató számláló

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday123
mod_vvisit_counterYesterday488
mod_vvisit_counterThis week2313
mod_vvisit_counterLast week2565
mod_vvisit_counterThis month8183
mod_vvisit_counterLast month13969
mod_vvisit_counterAll days903591

Online (20 minutes ago): 15
Your IP: 3.238.116.201
,
Today: júl. 19, 2024
Visitors CounterSzomáliai-Magyar Egyesület