Hat halott, egy szétroncsolt terepjáró a nigériai merényletben
Nigéria, Maiduguri – Öngyilkos merénylő robbantotta fel magát egy rendőrállomás előtt, Maiduguriban.

A merényletért még egyetlen terrorista szervezet sem vállalta a felelősséget, de a nigériai hatóságok szerint valószínűleg a Boko Haram egyik fanatikusa hajthatta végre az akciót. A merénylő egy Toyota Camry terepjáróban robbantotta fel magát. A maiduguri rendőrkapitányság szóvivője elmondta, a merénylő célja az volt, hogy egyenesen belehajtson az épületbe és levegőbe röpítse, de a bombák a tervezettnél korábban felrobbantak. A nigériai vöröskereszt azt jelentette, hogy a detonációban hat ember meghalt és legalább 20-an megsebesültek.

Az amerikai nagykövetség Nigériában nemrég figyelmeztetést adott ki a külföldieknek, hogy kerüljék el Maidugurit, mert a biztonsági helyzet sokat romlott a városban.

Your IP: 18.221.98.71
Today: ápr. 20, 2024