French (Fr)Hungarian (formal)English (United Kingdom)
Kéksisakosok véres háborúja Szomáliában
Egyesület - Hírek
There are no translations available.

Szomália, Mogadishu – Folytatják előrenyomulásukat az AMISOM katonái és a kormányerők Afgoye felé, amely az al Shabab lázadók egyik utolsó bázisa Mogadishu közelében. Az AMISOM korábban már felszólította a lakosságot, hogy hagyja el a harcok körzetét. Több ezer ember menekül a térségből, akik minden mozdítható vagyonukat is magukkal cipelik. Hakiom Ahmed afgoyei lakos az AP hírügynökségnek azt mondta, hogy a harcok jelenleg is folynak, a helyzet borzalmas. A település 30 km-re található a fővárostól. A kormányerők ellenőrzőpontokat is felállítottak, az áthaladó menekülteket pedig átkutatják. Egy másik menekült elmondta, hogy Afgoyét éppen akkor hagyta el, amikor egy légvédelmi rakéta becsapódott a házába. Az AMISOM csapatok és a kormányerők tankokat is bevetettek a csatában. Paddy Ankunda, az AMSIOM egyik szóvivője azt mondta, az offenzívával az a céljuk, hogy felszabadítsák a települést és segélyeket szállítsanak a rászoruló civileknek. A becslések szerint körülbelül 400 ezer menekült van a városban, amely egykoron a mezőgazdaságból élt. Az ENSZ humanitárius szervezetének Szomáliával foglakozó munkatársa, Mark Bowden felszólította az AMISOM-ot és a kormányerőket, hogy mindent tegyenek meg a civilek megóvásáért.
 

Események


jelenleg nincs új esemény

Facebook

Partnereink

ahu

ahu


ahu

Hírlevél

 

hirlevel_kocka

 

Látogató számláló

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday224
mod_vvisit_counterYesterday262
mod_vvisit_counterThis week1760
mod_vvisit_counterLast week2153
mod_vvisit_counterThis month6428
mod_vvisit_counterLast month10887
mod_vvisit_counterAll days551682

Online (20 minutes ago): 5
Your IP: 3.85.80.239
,
Today: Jan 21, 2022
Visitors CounterSzomáliai-Magyar Egyesület