French (Fr)Hungarian (formal)English (United Kingdom)
Kemény dió - szenvednek a kesudiótermelők Bissau-Guineában
Egyesület - Hírek
There are no translations available.

Bissau-Guinea, Bissau – Komoly válságba került a bissau-guineai mezőgazdaság, miután a hadsereg április 12-én puccsot hajtott végre az országban. Az apró nyugat-afrikai állam első számú exportcikke a rendkívül ízletes kesudió, amiből bőven termett az idén. A kialakult belpolitikai krízis miatt a termelők viszont nem érik el a piacokat.

 

A puccs óta zárva vannak a bankok, az átutalások is szünetelnek. A kereskedőknek emiatt nem tudnak fizetni, a termelők pedig nem tudnak eladni. Mauritániai üzletemberek szerint a politikai krízis egyáltalán nem kedvez az üzletnek, ráadásul a helyi pénz értéke vészesen csökken. A kereskedők elmondták, hogy 10 kg kesudióért még hajlandóak fizetni, de ha már 100kg-ról van szó, akkor az árucserét részesítik előnyben. A puccs előtt a kormány rögzítette a kesudió eladási árát, amit 250 CFA frankban határoztak meg. Tíz nappal a puccs után az összeg vészesen csökkent, most már csak 100-150 CFA frankot ér ugyanaz a mennyiség. A bartel alapú kereskedelemben is hasonló változások történtek. A helyiek a kesudiót elsősorban rizsre cserélik, a puccs előtt 1 kg kesudióért ugyanannyi rizs járt. Most viszont 2 kg kesudióért 1 kg rizst lehet kapni. A termelők elmondták, hogy nincs más választásuk, belemennek a kedvezőtlen üzletbe, mert el kell tartani a családjukat. Az apró nyugat-afrikai országnak 1,6 millió lakosa van. 250 ezer család a kesudió termelésből él.

 

Események


jelenleg nincs új esemény

Facebook

Partnereink

ahu

ahu


ahu

Hírlevél

 

hirlevel_kocka

 

Látogató számláló

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday218
mod_vvisit_counterYesterday262
mod_vvisit_counterThis week1754
mod_vvisit_counterLast week2153
mod_vvisit_counterThis month6422
mod_vvisit_counterLast month10887
mod_vvisit_counterAll days551676

Online (20 minutes ago): 8
Your IP: 3.85.80.239
,
Today: Jan 21, 2022
Visitors CounterSzomáliai-Magyar Egyesület