| Alshabab röviden megragadni a város központi Pro kormányellenes nemzetőrség |
| Egyesület - Hírek |
|
There are no translations available. Mogadishu Alshabab szomáliai fegyveresek rövid időre elfoglalták a kedd Közép város og Dhuusa mareeb a kormánypárti milícia a Ahlu Sunna Waljamaa.
"Sikerült visszaszerezni a várost az ellenségtől, megölve 15," 1 Ahlu Sunna tisztviselő, aki névtelenséget kért, azt mondta a helyi újságíróknak. Korábban a nap folyamán, Alshabab azt mondta, hogy megölte 15 Ahlu Sunna harcosok, miközben a városban. "Korai (kedd) reggel, a Mudzsahedin megtámadták és átvette a teljes irányítást a szufi fellegvára Dhuusa mareb," mondta a csoport saját Twitter fiókot, majd hozzátette, hogy lefoglalt katonai járműveket és fegyvereket. Dhuusa mareeb egyik stratégiai városa a központi régió Galgadud kontrolling kulcsfontosságú út, és a befogás volna méltó küzdelemben visszavették a Alshabab, akik kihúzták számos kulcsfontosságú területen az elmúlt hónapokban. A militáns csoport növekvő nyomással kell szembenéznie kormánypárti erők és a hadsereg regionális, valamint a múlt hónapban elvesztette uralmát a stratégiai alap az etióp katonák Baidoa, a második legnagyobb veszteség után hat hónappal felhagy állandó bázisok fővárosban. Kenya küldte csapatait Dél-Szomália elleni küzdelem részeként októberben hibáztatja a Alshabab az emberrablást számos külföldi. A csapatok most bekerült a AU hatályba. Etióp csapatok léptek Szomáliában egy hónappal később a nyugati, mint a nemzetközi diplomáciai, katonai és katasztrófa-elhárítási erőfeszítések középpontjában végződő konfliktus délen. |
Események
jelenleg nincs új esemény
Látogató számláló







![]() | Today | 692 |
![]() | Yesterday | 1003 |
![]() | This week | 8092 |
![]() | Last week | 4028 |
![]() | This month | 24110 |
![]() | Last month | 26240 |
![]() | All days | 1221466 |
Your IP: 216.73.216.186
MOZILLA 5.0,
Today: Oct 25, 2025



Mogadishu Alshabab szomáliai fegyveresek rövid időre elfoglalták a kedd Közép város og Dhuusa mareeb a kormánypárti milícia a Ahlu Sunna Waljamaa.










