French (Fr)Hungarian (formal)English (United Kingdom)
Tarzan és a napenergia Mogadishuban
Egyesület - Hírek
There are no translations available.

Szomália, Mogadishu- Az ország fővárosának sokat szenvedett lakói „csodát” láthattak a napokban. A polgárháború viszontagságai után végre utcai futóversenyen vehettek részt a vállalkozó kedvű ifjak, nem akármilyen „fényárban”.

 

A főváros nemzetközi repülőterét és központját összekötő út mentén napenergiával működő világítótestek emelték a versengés „fényét”, egy két és fél kilométeres szakaszon. A város polgármestere, Mohamed Ahmed Nur, vagy ahogyan a helyiek emlegetik, Tarzan, maga is végigsétált a fényárban úszó útvonalon, abban bízva, hogy a projekt beindításával új korszak kezdődik Mogadisu életében. A fővárost az átmeneti kormány egységei és az Afrikai Unió békefenntartói ellenőrzik, bár az al Shabab szélsőséges iszlamista csoport tagjai még mindig képesek egy-egy merénylettel megzavarni a városlakók életét. A főváros főútján azonban ismét kigyúltak a fények, mint a régi szép békeidőkben.

 

Események


jelenleg nincs új esemény

Facebook

Partnereink

ahu

ahu


ahu

Hírlevél

 

hirlevel_kocka

 

Látogató számláló

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday86
mod_vvisit_counterYesterday270
mod_vvisit_counterThis week951
mod_vvisit_counterLast week1159
mod_vvisit_counterThis month7338
mod_vvisit_counterLast month9005
mod_vvisit_counterAll days522849

Online (20 minutes ago): 3
Your IP: 44.192.54.67
,
Today: Oct 28, 2021
Visitors CounterSzomáliai-Magyar Egyesület