French (Fr)Hungarian (formal)English (United Kingdom)
Az új szenegáli kormány a Világbanktól várja "a lopott vagyon" visszaszerzését
Egyesület - Hírek
There are no translations available.

Szenegál, Dakar - Szenegálban a csendőrség szorgosan vizsgálja a régi rezsim vezetőinek pénzügyeit. Kiderült, hogy "a törvénytelen vagyonok" nagy része külföldön van, vagyis Szenegál számára nem elérhetőek. Ezért most a Világbankhoz fordultak.
A nemzetközi pénzintézetnek ugyanis van egy programja, melynek neve:Stolen Assets Recovery/Lopott vagyonok visszaszerzése/.Szenegál most először fordul ehhez a nemzetközi programhoz. A Világbank alelnöke most fejezte be szenegáli látogatását. Megállapodtak abban, hogy a szenegáli csendőrség adatai alapján megpróbálják felkutatni a Wade rendszer haszonélvezőinek külföldre menekített vagyonát. A csendőrség elsősorban két ember után nyomoz: Pape Diop, az ex elnök egyik bizalmasa, jelenleg a szenátus elnöke. A másik célszemély Wade ex elnök pénzügyi tanácsadója, Samuel Sarr. Magáról az ex elnökről és a fiáról egyelőre nincsen szó, pedig állítólag ők is alaposan megcsapolták az államkasszát Wade tízéves uralma idején. A Forum civil nevű nem kormányzati szervezet szerint 450 milliárd CFA tűnt el kézen-közön Szenegálban Wade elnök uralma idején /1 euro kb. 1700 CFA /
 

Események


jelenleg nincs új esemény

Facebook

Partnereink

ahu

ahu


ahu

Hírlevél

 

hirlevel_kocka

 

Látogató számláló

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday185
mod_vvisit_counterYesterday567
mod_vvisit_counterThis week1631
mod_vvisit_counterLast week3063
mod_vvisit_counterThis month3496
mod_vvisit_counterLast month10433
mod_vvisit_counterAll days537863

Online (20 minutes ago): 13
Your IP: 54.198.139.112
,
Today: Dec 08, 2021
Visitors CounterSzomáliai-Magyar Egyesület