French (Fr)Hungarian (formal)English (United Kingdom)
 Káosz a líbiai főváros nemzetközi repülőterén
Egyesület - Hírek
There are no translations available.

Líbia, Tripoli – A jelenlegi líbiai vezetéstől független milicisták vették át az ellenőrzést a tripoli nemzetközi repülőtéren és megbénították a közlekedést.

 

A fegyveresek azután lendültek akcióba, hogy a líbiai hatóságok letartóztatták parancsnokukat, Abu Ajila al-Habshitot. A milicisták tankokkal állták el a felszállásra készülődő repülőgépek útját és a repülőteret bekerítették. A felszállása készülődő gépekről leszállították az utasokat. Szemtanuk arról számoltak be, hogy a fegyveresek a levegőbe lövöldöztek, betörtek a terminálba is és ezt követően pánik tört ki az utasok között.

Közben a friss hírek szerint egy másik fegyveres milícia is megjelent a reptéren. Ez az eset is jelzi, milyen törékeny az „Átmeneti Nemzeti Tanács” hatalma Líbiában, ahol még javában zajlik a számlák rendezése az új vezetés és azon fegyveres csoportok között, amelyek úgy érzik, hogy nem részesülnek érdemeik szerint az átalakulás eredményeiből.

 

Események


jelenleg nincs új esemény

Facebook

Partnereink

ahu

ahu


ahu

Hírlevél

 

hirlevel_kocka

 

Látogató számláló

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday498
mod_vvisit_counterYesterday830
mod_vvisit_counterThis week1946
mod_vvisit_counterLast week2219
mod_vvisit_counterThis month2158
mod_vvisit_counterLast month20148
mod_vvisit_counterAll days1037377

Online (20 minutes ago): 24
Your IP: 13.58.254.160
MOZILLA 5.0,
Today: Feb 05, 2025
Visitors Counter



Szomáliai-Magyar Egyesület