| Megint jöttek a rohamrendőrök Mauritániában |
| Egyesület - Hírek |
|
There are no translations available. Mauritánia, Nouakchott – Kormányellenes tüntetést szervezetek ellenzéki mozgalmak Mauritániában. Mohamed Ould Abdel Aziz elnök távozását követelték.
Elsősorban fiatalok vonultak ki, hogy az elnök lemondását követeljék, de a biztonsági erők közbeléptek. A rendőrök először megrohamozták a tüntetőket, majd könnygáz-gránátokkal vetettek véget a megmozdulásnak. Az akcióban több tucat tüntető megsérült és a rendőrök öt aktivistát letartóztattak. A sérültek között van Fadhel Ould Elmoctar, aki az egyik főszervezője volt a tüntetésnek. Elmoctar a fején sérült meg és kórházba kellett szállítani. A fiatalok egy csoportja egy mecsetben elbarikádozta magát, miután a rendőröknek sikerült szétkergetniük a tömeget. Legutóbb május 2-án tartottak hasonló megmozdulást az országban, a rendőrök akkor is erőszakosan léptek fel a tüntetőkkel szemben. |
Események
jelenleg nincs új esemény
Látogató számláló







![]() | Today | 14 |
![]() | Yesterday | 779 |
![]() | This week | 2145 |
![]() | Last week | 6047 |
![]() | This month | 3011 |
![]() | Last month | 29620 |
![]() | All days | 1229987 |
Online (20 minutes ago): 9
Your IP: 216.73.216.2
MOZILLA 5.0,
Today: Nov 05, 2025
Your IP: 216.73.216.2
MOZILLA 5.0,
Today: Nov 05, 2025



Mauritánia, Nouakchott – Kormányellenes tüntetést szervezetek ellenzéki mozgalmak Mauritániában. Mohamed Ould Abdel Aziz elnök távozását követelték.










