French (Fr)Hungarian (formal)English (United Kingdom)
Vita a kadhafista kormányfő kiadatásról Tunéziában
Egyesület - Hírek
There are no translations available.

Tunézia, Tunisz – Hatalmi ágak közötti vitához vezethet a volt líbiai miniszterelnök kiadatása. Korábban a kormány közölte, hogy kiadják Kadhafi utolsó miniszterelnökét, nem sokkal később a tunéziai államfő hivatala közölte, ez elnöki hatáskör.

 

Az államfő döntési jogkörébe tartozik, hogy Tunézia kiadja-e a líbiai hatóságoknak Baghdadi Mahdmudi, volt kormányfőt, ezzel tromfolta a tuniszi kormány álláspontját az államfői hivatal. Korábban a tunéziai kormány bejelentette, hogy készek átadni Tripolinak Kadhafi utolsó miniszterelnökét. Az elnöki hivatal azonban garanciákat kér Líbiától, hogy Mahmudit tisztességes eljárás várja a hazájában, egyúttal fenntartja magának a jogot, hogy elálljon a kiadatástól, ha úgy ítéli meg, hogy az veszélyeztetné a volt líbiai miniszterelnök életét. Monszef Marzuki tunéziai elnök korábban jelentős emberi jogi harcos volt, aki elnökségének is egyik prioritásaként határozta meg az emberi jogok érvényesülését.

Mindeközben Kadhafi hívei megfenyegették Tunéziát arra az esetre, ha kiadnák Mahmudit.

 

Események


jelenleg nincs új esemény

Facebook

Partnereink

ahu

ahu


ahu

Hírlevél

 

hirlevel_kocka

 

Látogató számláló

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday242
mod_vvisit_counterYesterday262
mod_vvisit_counterThis week1778
mod_vvisit_counterLast week2153
mod_vvisit_counterThis month6446
mod_vvisit_counterLast month10887
mod_vvisit_counterAll days551700

Online (20 minutes ago): 9
Your IP: 3.85.80.239
,
Today: Jan 21, 2022
Visitors CounterSzomáliai-Magyar Egyesület