French (Fr)Hungarian (formal)English (United Kingdom)
 Büntetlenség a líbiai felkelőknek – tisztázatlan részletek
Egyesület - Hírek
There are no translations available.

Líbia, Tripoli – Büntetlenséget kapnak azok a felkelők, akik a forradalom sikere és megvédése érdekében követtek el bűncselekményt. Erről döntött a Nemzeti Átmeneti Tanács.

 

A „Különleges eljárások az átmeneti időszakra” nevet viselő törvény negyedik szakasza rendelkezik a felkelők büntetlenségéről. Az viszont nem derül ki világosan, hogy pontosan milyen időszakra vonatkozik a mentesség és azt sem részletezi, hogy milyen bűncselekmények miatt nem kell majd felelniük a volt felkelőknek. Kérdéses, hogy a felszabadulás kikiáltásáig (2011.október 23), vagy az azt követő, ma is tartó időszakban elkövetett bűncselekmények alól is felmenti a törvény a forradalmárokat. Ezt a kérdést elsősorban azok az emberi jogi szervezetek feszegetik, amelyek hónapok óta tiltakoznak a különböző milíciák által fogva tartott volt kadhafisták jogainak csorbítása ellen. Többször beszámoltak arról, hogy a törzsi csapatok által felügyelt börtönökben a Kadhafi-rendszer kiszolgálóit kínozzák, számukra nem biztosítják a tisztességes eljáráshoz való jogot. Az sem tisztázott a törvény szerint, hogy a felkelők által elkövetett háborús bűnök miatt lesz-e felelősségre vonás.

 

Események


jelenleg nincs új esemény

Facebook

Partnereink

ahu

ahu


ahu

Hírlevél

 

hirlevel_kocka

 

Látogató számláló

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday231
mod_vvisit_counterYesterday262
mod_vvisit_counterThis week1767
mod_vvisit_counterLast week2153
mod_vvisit_counterThis month6435
mod_vvisit_counterLast month10887
mod_vvisit_counterAll days551689

Online (20 minutes ago): 5
Your IP: 3.85.80.239
,
Today: Jan 21, 2022
Visitors CounterSzomáliai-Magyar Egyesület