French (Fr)Hungarian (formal)English (United Kingdom)
Hol van Kadhafi kincstárnoka, aki állítólag 50 millió eurót utalt át Sárközy kampányára 2007- ben?
Egyesület - Hírek
There are no translations available.

Líbia, Párizs - Basir Szaleh Franciaországban él háborítatlanul! Bár ellene nemzetközi elfogatóparancs van érvényben. Ezt az Interpol adta ki Líbia kérésére. Hazája pénzügyi csalás miatt kívánja bíróság elé állítani. Csakhogy az Interpol nem tartóztathat le senkit sem egy tagállam területén!

 

A vörös nemzetközi elfogatóparancs mindössze annyit jelez a tagállamnak, hogy területén él egy olyan külföldi állampolgár, akit egy másik tagállamban bíróság elé kívánnak állítani ...

 

Basir Szaleh neve most azért került a francia lapok címoldalára, mert ő is szerepel abban a dokumentumban, melyet a Mediapart internetes hírügynökség tett közzé a hétvégén. Ebben Kadhafi titkosszolgálatának akkori főnöke beszámol egy tanácskozásról, ahol arról döntöttek, hogy 50 millió euróval támogatják Sárközy választási kampányát 2007- ben. Sárközy most közölte, hogy bírósághoz fordul rágalmazás miatt.
Csakhogy Basir Szaleh állítólag a francia titkosszolgálat segítségével szökött meg Líbiából a Kadhafi rendszer összeomlása után! Az óvatos kincstárnok készült a távozásra és francia segítséggel diplomata útlevelet szerzett Nigerben. Ugyanis ott látta meg a napvilágot 1946- ban, már persze ha hitelt lehet adni ennek az állításnak. Ezzel a nigeri diplomata útlevéllel menekült Líbiából Franciaországba ahol állítólag Bourge en Bresse városban éldegél a félretett millióiból. Miért nem tartóztatják le? Franciaország  kormányfője ezt azzal indokolta, hogy mint a nigeri kormány tanácsadójának, diplomáciai mentessége van francia földön. A sajtó sietett megcáfolni a kormányfőt! Felhívták ugyanis Niger párizsi nagykövetségét és a következő derült ki: Basir Szalehnek valóban volt nigeri diplomata útlevele, melyet francia kérésre állítottak ki. Azt írták, hogy az útlevél tulajdonosa a nigeri kormány különleges tanácsadója, bár erről szó sem volt! Az útlevél segítségével meg is szökött Basir Szaleh, de az új líbiai kormányzat dühösen kért magyarázatot az ügyben Nigertől. Ahol őszintén bevallották, hogy francia nyomásra cselekedtek. Kiderült, hogy Alexandre Djouhri francia- arab üzletember szervezte meg Basir Szaleh menekülését. Ő Sárközy egyik bizalmas tanácsadója arab ügyekben ... Líbia ezt követően fordult az Interpolhoz, és Niger ezt követően visszakérte a diplomata útlevelet Kadhafi kincstárnokától. Basir Szaleh ezt vissza is adta a nigeri nagykövetségnek...
És itt jön az újabb fordulat! Fillon kormányfő ugyanis azt mondta, hogy nincs érvényes nemzetközi elfogatóparancs Basir Szaleh ellen! Pontosan így van! Az Interpol ugyanis Basir Al Sarkawit keresi! A személy a fénykép tanúsága szerint ugyanaz, de a név különböző! Vajon ezért nem kereste eddig a francia rendőrség? Francois Hollande, Sárközy ellenfele mindenestre jelezte: az elnökjelöltek vitájában lesz egy-két kínos kérdése arról, hogy milyen kapcsolatok fűzték Nicolas Sárközyt Moamer Kadhafihoz 2006- tól egészen a líbiai diktátor tavalyi haláláig ...
 

Események


jelenleg nincs új esemény

Facebook

Partnereink

ahu

ahu


ahu

Hírlevél

 

hirlevel_kocka

 

Látogató számláló

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday171
mod_vvisit_counterYesterday567
mod_vvisit_counterThis week1617
mod_vvisit_counterLast week3063
mod_vvisit_counterThis month3482
mod_vvisit_counterLast month10433
mod_vvisit_counterAll days537849

Online (20 minutes ago): 8
Your IP: 54.198.139.112
,
Today: Dec 08, 2021
Visitors CounterSzomáliai-Magyar Egyesület