French (Fr)Hungarian (formal)English (United Kingdom)
Terrorveszély Kenyában
Egyesület - Hírek
There are no translations available.

Kenya, Nairobi – Az Egyesült Államok nagykövetsége terrorveszélyre figyelmeztet Kenyában. A közlemény szerint a terroristák elsősorban kormányzati épületek, szállodák, forgalmas csomópontokat és buszmegállók ellen hajthatnak végre támadásokat. A nagykövetség felszólította az amerikai állampolgárokat, hogy kerüljék ezeket a helyeket az országban. A kenyai rendőrség vizsgálódik az ügyben.

 

A szomáliai szélsőséges iszlamista al Shabab lázadó szervezet korábban többször is azzal fenyegetőzött, hogy támadásokat indít az országban, ha a kenyai vezetés nem vonja vissza csapatait Szomália déli régiójából. A kenyai katonai akció kezdete óta Nairobiban több merényletet is végrehajtottak. A legutóbbi gránáttámadás április 1-jén volt, akkor egy utasokkal teli buszmegállóban robbant egy kézigránát. A merényletben egy ember meghalt és legalább 18-an megsebesültek. 1998-ban terroristák az amerikai nagykövetség ellen hajtottak végre robbantásos merényletet. Akkor 213 ember halt meg, köztük 12 amerikai diplomata.

 

Események


jelenleg nincs új esemény

Facebook

Partnereink

ahu

ahu


ahu

Hírlevél

 

hirlevel_kocka

 

Látogató számláló

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday236
mod_vvisit_counterYesterday262
mod_vvisit_counterThis week1772
mod_vvisit_counterLast week2153
mod_vvisit_counterThis month6440
mod_vvisit_counterLast month10887
mod_vvisit_counterAll days551694

Online (20 minutes ago): 8
Your IP: 3.85.80.239
,
Today: Jan 21, 2022
Visitors CounterSzomáliai-Magyar Egyesület