French (Fr)Hungarian (formal)English (United Kingdom)
Szudáni harci gépek bombázták Bentiu városát Dél-Szudánban
Egyesület - Hírek
There are no translations available.

Szudán, Bentiu -  Hétfőn reggel bombarobbanások hallatszottak Bentiu központi piacán. Egy gyerek meghalt, sok civil megsebesült. A támadást szudáni bombázók hajtották végre a dél-szudáni tartományi központ ellen. Ez a tartomány az olajkitermelés egyik legfontosabb központja Dél-Szudánban.

 

A piacon kívül bombák hullottak egy stratégiai fontosságú hídra is- jelentette az afp hírügynökség tudósítója a helyszínről.

 

Korábban Obama amerikai elnök is felszólította a két Szudánt, hogy hagyjanak fel a katonai akciókkal és üljenek tárgyalóasztalhoz. Szudán elnöke viszont Dél-Szudán „felszabadítására” hívott fel. Dél-Szudán a múlt év júliusában vált ki Szudánból, azóta szinte permanens a konfliktus a két állam között. A szembenállás egyik legfőbb oka az olaj, amely épp a határterületen van, és amelynek kitermelése a legtöbb pénzt hozza az állami költségvetésnek mind Szudánban, mind pedig Dél-Szudánban.
 

Események


jelenleg nincs új esemény

Facebook

Partnereink

ahu

ahu


ahu

Hírlevél

 

hirlevel_kocka

 

Látogató számláló

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday217
mod_vvisit_counterYesterday262
mod_vvisit_counterThis week1753
mod_vvisit_counterLast week2153
mod_vvisit_counterThis month6421
mod_vvisit_counterLast month10887
mod_vvisit_counterAll days551675

Online (20 minutes ago): 7
Your IP: 3.85.80.239
,
Today: Jan 21, 2022
Visitors CounterSzomáliai-Magyar Egyesület