French (Fr)Hungarian (formal)English (United Kingdom)
Hárman egy priccsen – zsúfolt börtönök Burundiban
Egyesület - Hírek
There are no translations available.

Burundi, Bujumbura – Embertelen állapotok uralkodnak a burundi börtönökben. A hivatalosan négyezer férőhelyre több mint tízezer fogvatartottat zsúfoltak össze.

 

A most nyilvánosságra hozott éves jelentés szerint Burundiban 10432 embert tartanak fogva. Közülük több mint ötezren még csak előzetesben vannak. A nyolcszáz nőt és kiskorút sem különítik el. Az állapotok embertelenek, semmiféle normának nem felelnek meg. A cellák teljesen leromlottak, hullik a vakolat, ahol még van, sok helyen hiányoznak alapvető felszerelések. A jelentés több javaslatot is tesz, így például alternatív fogva tartási forma bevezetését. Kiemelik, hogy a nemzetközi normáknak megfelelően el kell különíteni egymástól a nőket, és a férfiakat. Külön őrzést javasolnak a súlyos AIDS betegeknek és a krónikus betegeknek is.

 

Események


jelenleg nincs új esemény

Facebook

Partnereink

ahu

ahu


ahu

Hírlevél

 

hirlevel_kocka

 

Látogató számláló

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday228
mod_vvisit_counterYesterday262
mod_vvisit_counterThis week1764
mod_vvisit_counterLast week2153
mod_vvisit_counterThis month6432
mod_vvisit_counterLast month10887
mod_vvisit_counterAll days551686

Online (20 minutes ago): 5
Your IP: 3.85.80.239
,
Today: Jan 21, 2022
Visitors CounterSzomáliai-Magyar Egyesület